Hej!
Hörde om någon som sökte boende i Stockholm där man fick ta med sig hunden.

Här är några tips

Ariston Hotell, Tel. 08 - 544 813 00 http://www.aristonhotell.com/index.html Stockholmsvägen 70, 181 42 Lidingö

Best Western Amani Hotel, Tel. 08 - 556 707 80 http://www.amanihotel.se/ Marknadsvägen 6, 120 44 Årsta

Best Western Täby Park Hotel, Tel. 08 - 506 483 00 http://www.tabypark.se/ Kemistvägen 30, 18379 Täby

Best Western Kom Hotel, Tel. 08 - 412 23 00 http://www.komhotel.se/ Döbelnsgatan 17, Stockholm

Birger Jarl, Tel. 08 - 674 18 00 http://www.birgerjarl.se/ Tulegatan 8, 104 32 Stockholm

Clarion Collection Hotel Wellington, Tel. 08 - 667 09 10 http://www.wellington.se/ Storgatan 6, 11451 Stockholm

Clarion Hotel Stockholm, Tel. 08 - 462 10 00 http://www.clarionstockholm.com/ Ringvägen 98, Box 20025, 104 60 Stockholm

First Hotel Amaranten, Tel. 08 - 692 52 00 http://www.firsthotels.se/amaranten Kungsholmsgatan 31, 104 20 Stockholm

First Hotel Royal Star, Tel. 08 - 99 02 20 http://www.firsthotels.com/royalstar Mässvägen 1, 125 30 Älvsjö

Foresta Hotell & Konferens, Tel. 08 - 505 505 00 http://www.foresta.se/start/default.asp Herserudsvägen 22, 181 25 Lidingö

Hotel Oden, Tel. 08 - 457 97 00 http://www.hoteloden.se/ Karlbergsvägen 24, 102 34 Stockholm

Hotel Älvsjö, Tel. 08 - 727 53 00 http://www.hotellalvsjo.nu/ Johan skyttes väg 190, 12534 Älvsjö

Ibis Hotel Stockholm-Hägersten, Tel. 08 - 556 323 30 http://www.ibishotel.se/hotel_start.asp?hotellid=11330 Västertorpsvägen 131, 129 44 Hägersten

Ibis Hotel Stockholm Kista, 08-594 606 40 http://www.ibishotel.se/hotel_start.asp?hotellid=11335 Finlandsgatan 7, 16474 Kista

Park Inn Solna, Tel. 08 - 470 91 00 http://www.rezidorparkinn.com/cs/Sat...P2&language=se
Hotellgatan 11, 171 25, Solna Stockholm

Hittar ni några fel i listan får ni gärna säga till så ingen stackare åker fel...